herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Jaka kultura? Ruszają konsultacje społeczne
Opublikowano: 29.04.2021
grafika

Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące oferty kulturalnej Warszawy. Ich celem jest przygotowanie takich programów, które zachęcą warszawiaków do aktywniejszego korzystania z oferty kulturalnej. Programy wpisują się w cele strategii #Warszawa2030.

Wspólnie ze środowiskiem twórców kultury zostały przygotowane dwa programy - Kultura blisko domu oraz Twórczy potencjał mieszkanek i mieszkańców Warszawy.

- Zachęcam warszawiaków do przesyłania uwag do programów operacyjnych, które przygotowujemy dla realizacji nowej polityki kulturalnej Warszawy. Są one także odpowiedzią na nową rzeczywistość, która się krystalizuje - powiedziała Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

W ramach konsultacji społecznych zaplanowane są spotkania online i dyżury telefoniczne. Uwagi można również przekazywać za pośrednictwem e-maila - szczegóły na stronie internetowej.

Kultura blisko domu

Z badań wynika, że największymi przeszkodami, by korzystać z kultury, są brak czasu i zmęczenie. Dlatego program Kultura blisko domu skupia się na aktywności w pobliżu miejsca zamieszkania. Przybliżenie oferty blisko domu pozwoli nie tylko zaoszczędzić czas i siły potrzebne do pokonania większej odległości, ale także zmniejszy obciążenie systemu transportowego i związane z nim koszty ekologiczne, co przełoży się na zdrowie mieszkających w Warszawie. Program wpisuje się w drugi cel Strategii #Warszawa2030  Wygodna lokalność  oraz realizuje cel operacyjny 2.2 Aktywnie spędzamy czas wolny blisko domu. 

Projekt programu Kultura blisko domu można przeczytać na stronie internetowej konsultacje.um.warszawa.pl. 

Twórczy potencjał 

Drugi z programów Twórczy potencjał mieszkanek i mieszkańców Warszawy koncentruje się na kompetencjach, które mają szczególne znaczenie wobec aktualnych i prognozowanych wyzwań (kompetencje poznawcze, krytyczna refleksja, kreatywność, umiejętność współpracy i przedsiębiorczość, kompetencje technologiczne). Projekt programu można znaleźć konsultacje.um.warszawa.pl.

Konsultacje społeczne potrwają do 18 maja.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
22265270
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg