herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Szkoła Podstawowa nr 368 z honorowym wyróżnieniem
Opublikowano: 24.11.2020
grafika

"Szkoła z Pomysłem" to honorowe wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy, które w tym roku trafi do białołęckiej Szkoły Podstawowej nr 368. Placówka została nagrodzona w kategorii otwartej za pomysł na edukację proekologiczną i prozdrowotną. To nie pierwszy raz kiedy szkoła zdobywa ten tytuł. Do tej pory otrzymała go już trzykrotnie - w roku 2013, 2016 i 2018.

W tegorocznej edycji kluczem do sukcesu był „Pomysł na edukację proekologiczną i prozdrowotną Proeko – Zdrofit SP 368”. Projekt pokazuje globalne problemy ekologiczne i wskazuje działania, dzięki którym uczniowie mogą je sami rozwiązywać. W efekcie akcji uczniowie mają większą świadomość ekologiczną. Starają się redukować śmieci poprzez prowadzenie zbiórki surowców wtórnych, selekcję odpadów, ponowne ich wykorzystanie. Uczy to ich mniej konsumpcyjnego i oszczędniejszego podejścia do życia. W ramach działań proekologicznych organizowane były m.in. zajęcia w terenie "Nauka pod chmurką", program "Recykling jest OK" i inicjatywa "Białołęckie ogródki balkonowe".

Również temat zdrowia jest dla szkoły priorytetem. Kadra nauczycielska dąży do zwiększania świadomości uczniów zakresie chorób, kładzie nacisk na przestrzeganie zasad higieny i podkreśla zalety ruchu dla zdrowia. Dotychczas w ramach programu Multisport uczniowie ćwiczyli w szkole. Ale teraz, podczas nauki zdalnej, też mają możliwość poprawić swoją sprawność fizyczną. Krótkie ruchowe przerywniki stosują nauczyciele różnych przedmiotów, co ożywia nie tylko ciała, ale i umysły uczniów.

Szkoła z pomysłem

Wyróżnienia otrzymują placówki, które realizują ciekawe inicjatywy i projekty, integrując wokół nich całe szkolne społeczności. Tytuły są przyznawane w pięciu kategoriach, raz w roku, za działania w roku szkolnym, w którym dana szkoła aplikuje o jej przyznanie. 

Dyrekcji, kadrze pedagogicznej i uczniom gratulujemy.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
20108434
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
gastro 142-42 (1).jpg
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg