herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Uroczystości 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i syreny w godzinę "W"
Opublikowano: 23.07.2020

W sobotę, 1 sierpnia oddamy cześć bohaterom Powstania Warszawskiego, którzy walczyli z niemieckim okupantem o wyzwolenie stolicy. O godzinie 12.00, przed Kwaterą Wojenną Żołnierzy AK obwodu VII "Obroża" na cmentarzu tarchomińskim, przedstawiciele władz dzielnicy złożą wieńce i zapalą znicze. Natomiast o godzinie 12.30 odbędzie się złożenie wieńców i zapalenie zniczy przed pomnikiem "Małych Powstańców" przy Szkole Podstawowej nr 344 przy ul. Erazma z Zakroczymia.

O godzinie 17.00, czyli w godzinę "W", gdy wybuchło powstanie, na 1 minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe. Zatrzymajmy się przez chwilę, aby w ten sposób upamiętnić powstańców.

Natomiast o godzinie 17.05 na placu przed wejściem do Urzędu Dzielnicy Białołęka mieszczącego się przy ul. Modlińskiej 197 rozpocznie się koncert "W hołdzie Powstańcom Warszawskim", do udziału w którym serdecznie zapraszamy.

Jego zeszłoroczna edycja bardzo się Państwu podobała i otrzymywaliśmy prośby o kontynuację projektu. Dlatego, pomimo stanu epidemicznego oraz licznych obostrzeń, zdecydowaliśmy się zorganizować go dla Państwa po raz kolejny, oczywiście z zachowaniem wszystkich zaleceń minimalizujących ryzyko zakażenia. Z tego też powodu, wyjątkowo w tym roku nie będziemy zachęcać Państwa do wspólnego śpiewania, a artyści nie będą mogli wychodzić do publiczności, ani zapraszać na scenę. Niemniej jednak, mamy nadzieję na spędzenie z Państwem wspólnych kilkudziesięciu wzruszających minut.

W programie usłyszymy piosenki oraz pieśni powstańcze w specjalnie przygotowanych aranżacjach m.in. Pałacyk Michla, Warszawskie dzieci, Hej chłopcy bagnet na broń, Rozszumiały się wierzby, Dziewczynę z granatem w ręce, Warszawo ma oraz Sen o Warszawie.

Wystąpią: Anna Bystroń-Jajkiewicz, Marcin Jajkiewicz oraz zespół pod kierownictwem Fabiana Włodarka. Wiersze będzie czytać aktor Maciej Jachowski.

Wstęp jest wolny.

Rekomendujemy zabranie ze sobą maseczek, bądź elementów odzieży do zakrywania ust i nosa. Każdy uczestnik wydarzenia, wchodząc na jego teren zobowiązuje się do przestrzegania regulaminu.

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Burmistrz Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawa Grzegorz Kuca wraz z Zarządem zapraszają na koncert

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
18042271
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg