herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Pierwsze liceum na Zielonej Białołęce – ruszyła rekrutacja
Opublikowano: 28.05.2020
grafika

1 września 2020 roku w budynku przy ul. Ostródzkiej 175 wystartuje CLXV Liceum Ogólnokształcące. Natomiast rekrutacja, podobnie jak do wszystkich szkół ponadpodstawowych, ruszyła 15 czerwca. Placówka będzie oferowała trzy profilowane oddziały: matematyczno-informatyczno-geograficzny, matematyczno-biologiczno-chemiczny oraz humanistyczny, tj. polonistyczno-historyczno-językowy (j.ang.). Obowiązkowym językiem obcym do nauki będzie język angielski, drugim – do wyboru język hiszpański lub język niemiecki. 

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami można składać w dwóch etapach:

  • od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnienie go o świadectwo ukończenia szkoły. 
  • od 31 lipca – do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.

Pełen Harmonogram rekrutacji dostępny jest pod adresem http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/po-szkole-podstawowejpo-gimnazjum/22265_harmonogram-rekrutacji-do.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela sekretariat szkoły podstawowej nr 368, ul. Ostródzka 175 (e-mail: , tel: 22 743-00-75 wew. 101, 22 741-60-45). 

Przez epidemię, decyzją MEN unieważnione zostały wszystkie konkursy na dyrektorów placówek oświatowych, dopiero niedawno pojawiła się możliwość ich powołania. Umożliwiło to powierzenie obowiązków dyrektora placówki Januszowi Ciepielewskiemu. Dotychczas pełnił on funkcję wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 368, która mieściła się w tym samym budynku, więc zna dobrze obiekt.  Nowy dyrektor jest absolwentem WSP w Kielcach na kierunku geografia. Posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu i zarządzaniu szkołą, był również pracownikiem nadzoru pedagogicznego. 

Szkoła posiada przestronne sale, każda wyposażona w tablicę multimedialną, a także bogate zaplecze sportowe: halę z trzema boiskami, bieżnię tartanową, boisko zewnętrzne oraz bogate wyposażenie do gier zespołowych, lekkiej atletyki czy gimnastyki. W budynku jest biblioteka, stołówka, obszerny hol i patio, a także winda.

Jednak najważniejszym atutem placówki jest kadra pedagogiczna rekrutowana m.in. z nauczycieli Dwujęzycznego Gimnazjum nr 164, warszawskich liceów oraz pracowników naukowych wyższych uczelni. Nauczyciele są kreatywni i nieustannie doskonalą swój warsztat pracy. Odbywają szkolenia, w tym kursy zagraniczne, wprowadzając standardy europejskie w placówce, korzystają z technologii informacyjnej i komputerowej, stosują innowacyjne metody pracy z uczniem (ich autorskie, oryginalne pomysły doceniła kapituła trzykrotnie przyznając Gimnazjum nr 164, a następnie  szkole SP 368, w której dotąd pracowali, Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m. st. Warszawy za nowatorskie uczenie). 

Ci wyselekcjonowani nauczyciele są gotowi do pracy z każdym uczniem. Potrafią motywować i integrować uczniów. Uczniowie uzdolnieni zostaną objęci należytą troską i będą konsekwentnie przygotowywani do konkursów. Celem grona pedagogicznego jest wspieranie i niwelowanie przeszkód na drodze zdobywania wiedzy. Na miejscu będą czuwać specjaliści (pedagog, psycholog, doradca zawodowy).

Profesjonalna kadra pedagogiczna, doskonałe warunki lokalowe, usytuowanie szkoły i zachowanie zasad bezpieczeństwa są gwarancją optymalnego rozwoju młodego człowieka, który w przewidzianym czasie rozwinie swoje talenty i dobrze przygotowany wkroczy w dorosłość.

Więcej informacji 

https://sp368.edu.pl/clxv-liceum-ogolnoksztalcace/

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00
Dyżur stanowisk obsługi mieszkańców:
Pon: 16:00 - 18:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
23069991
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg