herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Najnowsze informacje o awarii kolektora
Opublikowano: 09.09.2019

Miasto Stołeczne Warszawa kolejny dzień pracuje nad ustaleniem przyczyn awarii kolektora. Do tej pory usunięto blisko połowę ze stumetrowego odcinka betonowej pokrywy, koniecznego do prac naprawczych jednocześnie trwa badanie całego rurociągu. Rozszczepienie nastąpiło w punkcie łączenia dwóch fragmentów rurociągu - pod obejmą. Trzeba sprawdzić wszystkie inne punkty łączenia. To pokaże, czy wystarczy naprawić fragment, czy konieczny będzie remont całości i ile potrwa naprawa.

Przesył ścieków przez most pontonowy ruszył od dzisiaj. Ten rurociąg, według wstępnych zapewnień strony rządowej, może funkcjonować około dwóch miesiący. Dlatego też miasto rusza z realizacją rozwiązania awaryjnego budowy rurociągu na moście Marii Skłodowskiej - Curie.

Miasto ma już konieczne wyliczenia i projekt inżynieryjny oraz wystąpiło do strony rządowej o maksymalne skrócenie terminów wydawania niezbędnych pozwoleń aby pilnie rozpocząć fazę realizacji budowy drugiego by-passa już na moście.  Firma będzie miała maksymalnie do 6 tygodni na zmontowanie rurociągu na moście Północnym, co przy zapewnieniu strony rządowej co do trwałości mostu pontonowego powinno w zupełności wystarczyć.

Eksperci z Politechniki Warszawskiej analizują czy błędy popełniono na etapie budowy czy podczas projektowania. Ekspertyza zajmie jeszcze kilka tygodnia – wszystkie próbki (wycięte fragmenty rurociągu) przekazywane są do laboratoriów Politechniki Warszawskiej.

Czystość wody na północ od Warszawy. Żadna z instytucji rządowych nie podała informacji o klęsce ekologicznej. Wiem, że takie nieprawdziwe informacje pojawiają się w przestrzeni medialnej. Zatem raz jeszcze – nie bagatelizujemy sytuacji ale nie mamy do czynienia w najmniejszym stopniu z jakimkolwiek stanem klęski żywiołowej. Co więcej, póki co, wszystkie badania wody zarówno w odległości już 2500 m od zrzuty, ale i na kolejnych punktach pomiarowych aż do Płocka, potwierdzają, że woda w Wiśle niczym nie różni się od tej sprzed awarii rurociągu. Bardzo dobrze działa ozonowanie, które w kolejnych dniach badania potwierdziło stały trend poprawy wskaźników rozpuszczonego tlenu w wodzie.

 

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
17551409
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
GASTRO PNG.png
SPIERAMY PNG-1.jpg
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg