logo.png
                 
pl
pl
 
Nowy most na rzece Długiej – otwarty
Opublikowano: 11.06.2019
grafika

We wtorek o godz. 10:45 pierwsze samochody pojechały nową przeprawą w ciągu ul. Zdziarskiej na rzece Długiej. Most powstał w ramach inwestycji „Modernizacja ul. Zdziarskiej”. Oprócz przeprawy, która zastąpi zniszczony most, powstało półturbinowe rondo łączące ulice Zdziarską i Kąty Grodziskie. Dzięki tej inwestycji autobusy komunikacji miejskiej będą mogły skręcać z ul. Kąty Grodziskie w ul. Zdziarską. Wcześniejszy układ drogowy uniemożliwiał taką relację dla pojazdów ZTM.

- To bardzo ważna inwestycja dla Zielonej Białołęki, która nie tylko poprawi komunikację we wschodniej części dzielnicy, ale też  usprawni dojazd do nowo powstającej szkoły w rejonie ulic Ruskowy Bród i Verdiego – mówi Grzegorz Kuca, Burmistrz Białołęki.  

Decyzja dopuszczająca do ruchu nowy most została wydana 30 maja. We wtorek wprowadzono nową organizację ruchu, po tym jak rano komisja potwierdziła prawidłowe wykonanie oznakowania. W związku z tym, że ruch pojazdów został przejęty przez nową przeprawę, wykonawca przystąpi do rozbiórki starego, wyeksploatowanego mostu. Wykona także odwodnienie ronda i inne prace, które dotychczas blokowała stara przeprawa. Do realizacji pozostanie też ostatnia – ścieralna warstwa nawierzchni na rondzie i moście. 

W ramach tego przedsięwzięcia zostały przebudowane odcinki dróg powiatowych (ul. Kąty Grodziskie i ul. Zdziarska od ul. Ostródzkiej do mostu) oraz odcinek drogi gminnej (ul. Zdziarska od mostu w kierunku ul. Verdiego). Oprócz jezdni powstaje też chodnik i ścieżka rowerowa. Koszt inwestycji obejmujący prace projektowe i budowlane oraz wykupy gruntów, to ponad 13 mln zł. Zgodnie z umowa zawartą z wykonawcą – firmą FALBRUK zakończenie prac budowlanych ma nastąpić w październiku 2019 r.

Poza krótkimi okresami wymagającymi wyłączenia, cała inwestycja była realizowana „pod ruchem”, dzięki temu, że nowy most został zaprojektowany na północ od starej przeprawy.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
17033558
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
GASTRO PNG.png
SPIERAMY PNG-1.jpg
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg