logo.png
                 
pl
pl
 
Kolejne dęby zamiast wycinki – zostaną przesadzone
Opublikowano: 04.04.2019
grafika

eweloper Moja Północna Sp. z o.o. realizuje inwestycję mieszkaniową przy ul. Kościeszów. Sześć dębów kolidowało z planowanymi budynkami. Dzielnicy udało się przekonać inwestora do przesadzenia roślin – w miejsce ich wycinki.

- Białołęka to jeden wielki plac budowy. Dlatego robimy wszystko, aby zminimalizować koszty, jakie ponosi przyroda w związku z tą ekspansją budowlaną. Cieszy fakt, że kolejni inwestorzy  zgadzają się na droższą opcję – przesadzanie roślin, zamiast ich usuwania. Wartości tych roślin dla przyrody i mieszkańców nie sposób przeliczyć na pieniądze – mówi Grzegorz Kuca, burmistrz Białołęki.

W związku z tym, że tym razem inwestor nie miał możliwości przesadzenia drzew na swoją działkę, dzielnica znalazła dla nich miejsce na nieruchomościach należących do stołecznego samorządu. Trzy drzewa po przesadzeniu będą rosły przed urzędem dzielnicy Białołęka od strony ul. Modlińskiej i ul. Produkcyjnej. Kolejne trzy przeprowadzą się na nowy odcinek ul. Talarowej, będący przedłużeniem ul. Trakt Nadwiślański (po drugiej stronie ul. Światowida). Obwody pni przesadzanych dębów wynoszą od 54 do 85 cm.

- Przesadzanie powoli staje się białołęckim standardem i wcale nie przesadzam – mówi Jan Mackiewicz, zastępca burmistrza Białołęki, odpowiedzialny m.in. za zieleń. - W tym roku to już trzecia zielona przeprowadzka. O kolejnych rozmawiamy z następnymi inwestorami. 

W lutym deweloper Bouygues Immobilier przesadził 11 dębów, które kolidowały z budową osiedla. Drzewa „przeprowadziły się” na tę samą działkę przy ul. Marywilskiej, w miejsce, gdzie będzie teren zielony dla przyszłych mieszkańców osiedla. http://www.bialoleka.waw.pl/aktualnosc-3070-zamiast_wycinki_przeprowadzka.html

W sobotę 30 marca potężny dąb o obwodzie 204 cm rosnący w rejonie ulic Światowida i Myśliborskiej został przesadzony o kilkadziesiąt metrów, bo kolidował z wjazdem do osiedla realizowanego przez spółkę Kompania Domowa Sp. z o.o.

We wszystkich przypadkach, przesadzanie roślin i ich późniejsza 3-letnia pielęgnacja leżą po stronie inwestorów prywatnych.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00
Dyżur stanowisk obsługi mieszkańców:
Pon: 16:00 - 18:00
Dyżur działalności gospodarczej:
Pon: 16:00 - 18:00
(ul. Marywilska 44, I piętro)
Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia:
Pon- Czw: 08:00 - 16:00
(ul. Milenijna 2a)
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
14145045
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg