logo.png
                 
pl
pl
 
Stare Świdry w konsultacjach społecznych „Osiedla Warszawy”
Opublikowano: 26.03.2019

Projekt „Osiedla Warszawy” to trójstronny dialog pomiędzy miastem, prywatnymi inwestorami oraz stroną społeczną (mieszkańcy, organizacje pozarządowe), który zaczął się w 2018 roku. Dotyczy obszarów, które mają potencjał rozwojowy w mieście i dobre połączenia komunikacyjne z centrum.

Jakie miasto na obszarze Stare Świdry?

Teraz obejmie Stare Świdry, czyli obszar ograniczony od północy mostem im. Skłodowskiej-Curie, od wschodu ulicą Myśliborską, od południowego - zachodu granicę wyznacza obszar Natura 2000 Dolina Środkowej Wisły. To jedna z 14 lokalizacji, którą Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy wyznaczyło w ramach obszaru zurbanizowanego. To miejsca, które dawniej pełniły funkcje przemysłowe, a teraz mają potencjał by stać się wielofunkcyjnym fragmentem miasta. Stare Świdry są jedną z tych lokalizacji.

Warszawa potrzebuje nowych terenów rozwojowych, by powstawały miejsca rekreacji w zieleni, przestrzenie publiczne, miejsca pracy, nauki, kultury i nowe mieszkania. Stawiamy na wielofunkcyjny rozwój przestrzenny, który wzmocni policentryczną strukturę miasta i pozwoli na wygodne życie lokalnie. W wielu wskazanych lokalizacjach dominuje prywatna własność gruntów, dlatego tak ważny jest proces rozmowy o przyszłym zagospodarowaniu z właścicielami terenów. Wyniki warsztatów mają kluczowe znaczenie dla prowadzenia polityki przestrzennej miasta i będą stanowić głos do aktualnie tworzonego studium dla Warszawy. Na tym obszarze mają być realizowane mieszkania miejskie oraz mieszkania wybudowane przez TBS, według założeń Polityki Mieszkaniowej – Mieszkania2030.

Na obszarze Stare Świdry może powstać modelowa część miasta, gdzie dobrze się mieszka, pracuje i wypoczywa.

26 marca odbędzie się dodatkowe spotkanie dla mieszkańców Białołęki w Szkole Podstawowej nr 118 przy ul. Leszczynowej o godz. 17.00.

W czerwcu zaplanowano finalną prezentację przygotowanej koncepcji. Będzie ona stanowić materiał do dalszych ustaleń planistycznych. Ich efekty będą wdrażane zarówno przez miasto, jak i przez prywatnych właścicieli gruntów.

Więcej informacji na http://konsultacje.um.warszawa.pl/jaki_obszar_starych_swidrow lub http://architektura.um.warszawa.pl/content/jaki-obszar-starych-%C5%9Bwidr%C3%B3w-w-przysz%C5%82o%C5%9Bci

Zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych rozwojem tego miejsca.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00
Dyżur stanowisk obsługi mieszkańców:
Pon: 16:00 - 18:00
Dyżur działalności gospodarczej:
Pon: 16:00 - 18:00
(ul. Marywilska 44, I piętro)
Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia:
Pon- Czw: 08:00 - 16:00
(ul. Milenijna 2a)
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
13863454
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg