herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Grudzień!
Opublikowano: 07.01.2020

W końcu nadszedł wytęskniony i ulubiony miesiąc i dużych i małych. I choć pogoda nadal nas nie rozpieszcza i tęsknimy za białym szaleństwem, to był to jak zwykle najbardziej magiczny miesiąc w roku!

Już w pierwszych dniach miesiąca magia zagościła w naszym przedszkolu dzięki występom Cyrku Pomponi. Były znikające przedmioty, fruwające talerze, nie zabrakło też klowna. Jednak serca dzieci podbił występ małego czarnego pudelka i węża który wcale nie siał grozy a jedynie zachwyt!

Zaraz po tym wydarzeniu, starsze grupy wzięły udział w cyklicznych Warsztatach Badawczych. Tym razem poznaliśmy zasadę działania zegara słonecznego i dowiedzieliśmy się, że także za pomocą różnych substancji naukowcy potrafią odmierzać czas!

3 grudnia Motylki wybrały się na wycieczkę do teatru SABAT w Warszawie na spektakl teatralny dla dzieci pt. „Pinokio Musical” na podstawie bajki Carla Collediego. Po spektaklu dzieci udały się za kulisy, poznały budowę sceny teatralnej, oglądały rekwizyty, poznały aktorów

Aż w końcu nadszedł pierwszy z długo wyczekiwanych dni 6 grudnia czyli Mikołajki!! To wtedy Mikołaj pierwszy raz zostawił drobne upominki dla wszystkich dzieci. Panie zaś przygotowały na ten dzień wiele atrakcji. Grupa Słoników i Motylków urządziła sobie małe „zimowe zawody sportowe” w ramach których stoczyła nawet bitwę na śnieżki (te papierowe). Ponadto  w każdej z grup od maluszków po starszaki tego dnia słychać było radosny śmiech dzieci i zimowe piosenki. Były tańce, zabawy i słuchanie historii o Świętym Mikołaju. Zaroiło się też od czerwonych czapek z pomponem i opasek z rogami reniferów na głowach dzieci i personelu.

7 grudnia nasze przedszkole wzięło udział w MIKOŁAJKOWYM TURNIEJU SPORTOWO – REKREACYJNY DLA PRZEDSZKOLAKÓW „BAW SIĘ Z NAMI” zorganizowanym przez Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy. w tym roku szkolnym było reprezentowane przez zespół 6-latków z grupy VIII „Motylki” (5 chłopców, 5 dziewczynek oraz 2 zawodników rezerwowych), wybrany przez instruktora zajęć gimnastycznych w przedszkolu. Rodzice Motylków tłumnie przybyli w przebraniach mikołajkowych z transparentami, trąbkami, bębenkami, pomponami do kibicowania.  Zorganizowali wspaniały doping naszej reprezentacji i śmieszne hasła zagrzewające do sportowej postawy przedszkolaki. Dzięki przygotowaniu dzieci, ich skupieniu, chęci zmagania się z dyscyplinami sportowymi, wspaniałej zabawie i oczywiście najlepszemu dopingowi ze strony rodziców, nasza reprezentacja zdobyła III miejsce. Otrzymała puchar oraz dyplom, który odebrała p. wicedyrektor Ewa Chacińska. Każdy uczestnik dostał medal oraz torbę z upominkami.

Sportu nigdy dość dlatego też kilka dni później odbyły się Mikołajkowe wyścigi rzędów przygotowane i przeprowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego z SP 314 z Warszawy - mamę Asi i Ani. Grupa Motylków i Słoników zmagała się w różnych wyzwaniach sportowych. Było dużo śmiechu i zabawy i solidna dawka zdrowej rywalizacji!

To jednak nadal nie koniec atrakcji. W grupie Królików i Kangurków odbyły się świąteczne spotkania w trakcie których dzieci wraz z rodzicami mogły poznawać bożonarodzeniowe tradycje, wykonywać ozdoby świąteczne, śpiewać kolędy czy nawet stworzyć świąteczną foto-budkę.

Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany dzień! Spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wszystkie dzieci odświętnie ubrane zgromadziły się w sali teatralnej i w napięciu oczekiwały przyjścia gościa! Kiedy się zjawił radości i wspólnym tańcom i zabawom nie było końca! Takie spotkanie zdarza się tylko raz do roku. Każdy na pamiątkę mógł zrobić się zdjęcie z Mikołajem no i oczywiście dla każdego czekała paczuszka z prezentami i łakociami!

Zajęcia w Multicentrum były bardzo ciekawe, ale też trudne, wymagające skupienia i współpracy z kolegą/koleżanką. Uruchomienie wiatraczka z silnikiem okazało się wyzwaniem dla Tygrysów i Kubusiów, na szczęście wszyscy poradzili sobie wzorowo. Następnego dnia –kolejne atrakcje – (dzięki rodzicom Kornela) wyjazd Tygrysków z Motylkami do Małej Warszawy, gdzie Polskie Radio organizowało imprezę Mikołajkową dla dzieci. Podczas wydarzenia miały miejsce następujące atrakcje: występ dzieci z Akademii Teatru Muzycznego w Warszawie - śpiewanie kolęd i pastorałek, warsztaty robienia pierniczków (każde dziecko zrobiło i ozdobiło woreczek pierniczków i uczestniczyło w poczęstunku). Ponad to dzieci uczestniczyły w warsztatach reporterskich i spotkały się z Mikołajem a także zrobiło sobie w przebraniu świątecznym zdjęcie z mikołajem i dostało zdjęcie na pamiątkę.

Małe Kangurki poznały także w tym miesiącu prace krawcowej „od podszewki”. Niezastąpiona p. Wiesia bardzo dokładnie objaśniła dzieciom i zademonstrowała, na czym polega praca krawcowej. W czasie zajęć dzieci miały możliwość zapoznania się z akcesoriami potrzebnymi do szycia, poznania różnych rodzajów materiałów, oglądania wykrojów, zapoznania się z etapami powstawania ubrań itp: od pobrania miar, poprzez wykrój, aż do gotowego wyrobu. Na koniec pani Wiesia wspólnie z przedszkolakami wyszyła serce na przygotowanym wcześniej materiale.

Tuż przed samymi świętami, Słoniki, Motylki, Kubusie, Tygryski a także Króliki i Biedronki wzięły udział w warsztatach zdobienia szklanej bombki organizowanych przez Agencję artystyczną AS z Krakowa, które to mogły zawisnąć na ich domowych choinkach.

To był naprawdę fantastyczny miesiąc. Teraz czekamy na to co przyniesie nam w darze NOWY ROK!

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
18756220
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg