herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Listopad w Przedszkolu Kubusia Puchatka
Opublikowano: 04.12.2019

Choć listopad zazwyczaj kojarzy się z chłodem i szarugą to w naszym przedszkolu był to wyjątkowy gorący miesiąc a to za sprawą wielu atrakcji i zajęć które czekały na dzieciaki.

Już na samym początku miesiąca przedszkolaki ze starszych grup miały „elektryzującą” okazję dowiedzieć się w trakcie zajęć badawczych, czym jest prąd! Jak powstaję, co jest jego przewodnikiem a co nie i dlaczego prąd musi mieć obieg zamknięty.

Kilka dni później bo 8.11 nasze Przedszkole włączyło się do akcji ,,Przedszkole dla hymnu – bijemy rekord w śpiewaniu hymnu” i o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu razem ze wszystkimi dziećmi z przedszkola, nauczycielkami, pracownikami, a także niektórymi rodzicami. Na ten dzień dzieci i nauczycielki ubrali się na galowo a także wszystkie grupy przygotowały flagi lub kotyliony aby jeszcze bardziej podkreślić rangę tego święta.

Jak to w naszym Przedszkolu w listopadzie także nie mogło zabraknąć wydarzeń teatralnych. 19 listopada grupy IV -X odświętnie ubrane poszły do teatru w BOK-u na przedstawieniu ,,W Krainie Bajek”. Następnego dnia oglądały przedstawienie ,,Kot w butach”, ty, razem już w przedszkolu.

30 lat temu Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił dzień 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. Tego dnia w naszym przedszkolu dzieci dowiadywały się jakie mają prawa. Wykonywały różne prace plastyczne które pomagały im je utrwalić.

Wspólnie obchodziliśmy także Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko razem ze swoim misiem wzięło udział w zabawach integracyjnych, wspólnie z nimi spędzało czas na zabawach i zajęciach. Przy okazji dowiadywało się, że miś pluszowy ma niewiele wspólnego z Niedźwiedziem który jest stworzeniem dzikim i którego lepiej nie przytulać.

Ponadto dzieci z grupy Tygrysków i Kubusiów podczas zajęć w Multicentrum  mogły zaprojektować zamek z zewnątrz wewnątrz na komputerze, a następnie wydrukować swoją pracę, a w tym czasie drugi zespół budował przestrzenne rybki, dinozaury i wielbłądy. Bardzo dużo emocji wzbudziło zrobienie mieszkanka dla Zi - przyjaciela z innej planety. Maskotka ma swoje okno, łóżko, telewizor, a nawet lodówkę.

Natomiast dzieci z Motylków i Biedronek spotkały się z ratownikami medycznymi którzy poprowadzili dla nich zajęcia z udzielania pierwszej pomocy a także miały okazję z bliska przyjrzeć się karetce pogotowia. Wejść do środka i poczuć się jak prawdziwi ratownicy!

Biedronki odwiedziły także Klinikę Weterynaryjną. Dowiedziały się na czym polega praca weterynarza i jak należy dbać o ich domowych pupili.

Przed nami zaś najbardziej wyczekiwany miesiąc w roku! Co tym razem nam przyniesie i czy odwiedzi nas długo wyczekiwany gość z długa brodą i w czerwonym stroju?

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
17534379
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
GASTRO PNG.png
SPIERAMY PNG-1.jpg
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg