logo.png
                 
pl
pl
 
Wrzesień w Przedszkolu im. Przyjaciół Kubusia Puchatka
Opublikowano: 01.10.2019

W nowy rok szkolny weszliśmy pełni zapału i chęci do odkrywania nowych rzeczy. Początek roku to zawsze najtrudniejszy moment dla maluchów czyli dzieci 3 letnich. często niesie on ze sobą wiele niepewności i niepokoju związanego z nową sytuacją. Jednak dzięki współpracy i zaangażowniu rodziców oraz ogromu ciepła i wyrozumiałości nauczycielek dzieci szybko poczuły się jak w domu. Adaptacja przebiegła w atmosferze spokoju, zrozumienia i poczuciu bezpieczeństwa.

Wycieczka na skrzyżowanie

Dlatego też już 20.09 września maluszki z grupy I „Puchatki” i II „Kangurki”, czyli 3  latki wybrały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Celem wycieczki było utrwalenie sobie zasad ruchu drogowego, jak również zaobserwowanie zachowania się pieszych i kierowców. Przedszkolaki przede wszystkim uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię.

Teraz już każdy „Puchatek” i „Kangurek” wie, jak należy zachowywać się na ulicy, gdzie można przechodzić przez ulicę i na jakim świetle.

Białołęka moja mała ojczyzn

Grupa VIII „Motylków” realizowała projekt Towarzystwa Przyjaciół Warszawy pt. „Białołęka -  moja mała Ojczyzna”, ze środków Dzielnicy Białołęka. Odbył się cykl  zajęć dydaktyczno-plastycznych, które zawsze rozpoczynały się zabawami integracyjnymi. Dzieci zapoznały się z przyroda Białołęki. Dowiedziały się, jaka roślinność jest charakterystyczna dla dzielnicy Białołęka oraz jakie zwierzęta można tutaj spotkać. Ponad to poznały także zabytki Białołęki. Dowiedziały się co oznacza termin zabytek i jakie jest symboliczne oznaczenie zabytków w Polsce. Oglądały ilustracje przestawiające zabytkowe miejsca Białołęki i wysłuchały ciekawych historii. W części artystycznej wykonały przestrzenne kamienice, które połączono tworząc „Zabytkowe miasto”. Motylki wiedzą już także z jakich dzielnic składa się Warszawa, oraz poznały nazwy ulic na Białołęce oraz ich pochodzenie. Były bardzo ciekawe skąd pochodzą nazwy ulic przy których mieszkają. Czytali globalnie i dopasowywali nazwy ulic do ilustracji prezentujących źródła pochodzenia tych nazw.

Zajęcia prowadzone były w ciekawy sposób i poruszały bliskie i ciekawe tematy dla dzieci zamieszkujących teren Białołęki. Dzieciom podobały się zajęcia, ale najbardziej różnorodność materiałów plastycznych, z których mogły tworzyć prace.

Międzynarodowy dzień kropki

16 września obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia było wiele twórczych zabaw (dramowe, muzyczne, ruchowe, plastyczne) mających na celu budowanie pozytywnej samooceny dziecka. Działania te miały na celu pomóc dzieciom w odkrywaniu talentów, poznawaniu swoich mocnych stron i prezentowaniu ich. Motywem przewodnim oczywiście była kropka. Po wejściu do sali dzieci odrysowywały i wycinały kolorowe kropki, którymi ozdobiły swoje ubrania. Grupa VII obejrzała prezentację multimedialną bajki Petera H. Reynoldsa pt. „Kropka” (youtube) opowiadającej historię dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzyła ze własne możliwości dopóki nie zrobiła jednej kropki.

Wycieczka na komisariat policji

17 września Grupa VII „Biedronki” wybrała się z wizytą do Komisariatu Policji przy ul. Myśliborskiej, gdzie miały okazję zapoznać się ze pracą Policji, zwiedzić Komisariat oraz utrwalić zasady bezpieczeństwa.

Lekcja biblioteczna

18 września  zaś ta sama grupa Biedronek odwiedziła Bibliotekę przy ul Antalla. Dzieci zwiedziły Wypożyczalnię dla dzieci i młodzieży, zapoznały się z obowiązującymi tam zasadami oraz uczestniczyły w ciekawej lekcji bibliotecznej.

Ogólnopolski dzień przedszkolaka

20 września – to wyjątkowy dzień dla wszystkich Przedszkolaków w Polsce, bowiem Sejm 13 września 2013 roku przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka, podkreślając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Również nasze przedszkole świętowało ten wyjątkowy dzień. We wszystkich grupach wrzało od zabawy i śmiechu przedszkolaków. Na tablicach informacyjnych i stronie internetowej przedszkola umieszczono informacje o święcie przedszkolaków i życzenia

Powitanie jesieni   

W poniedziałek 23 września 2019 r. dzieci w poszczególnych grupach witały pierwszy dzień astronomicznej jesieni kolorem czerwonym. Rodzice zadbali by ich pociechy tego dnia miały na sobie czerwony element ubioru a panie nauczycielki o wyjątkowe zabawy, prace plastyczne i eksperymenty rozbudzające ciekawość poznawczą dzieci. Gorąco przyjęta nowa pora roku na pewno nie będzie smutna, nudna i zimna, ale piękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby.

Polskie Radio dzieciom

W poniedziałek 30 września 2019 r. wczesnym rankiem grupa 6-latków „Motylki” pojechała na wycieczkę do Polskiego Radia. Dzieci zostały oprowadzone po siedzibie radia. Miały okazję zobaczyć jak przygotowuje się do nagrań i jak nagrywa się audycje radiowe. Dzieci uczestniczyły w audycji Polskiego Radia Dzieciom na żywo.

To było niezapomniane przeżycie dla dzieci. Dziękujemy mamie Poli oraz tacie Kornela za pomoc w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia.

To jeszcze nie koniec!

Jak widać wrzesień był miesiącem bardzo pracowitym  i pełnym nowych doświadczeń dla dzieci. Jednak to jeszcze nie wszystko. We wrześniu w grupach od V do X odbyły się także  pierwsze warsztaty badawcze LABOLO o nazwie :Fruwający magnes” dzieci utrwalały na nich pojęcia: naukowiec i laboratorium. Oraz zapoznały się z pojęciami magnesu i linii pola magnetycznego. A wszystko to poprzez fascynujące eksperymenty i doświadczenia. 

Ponad to na naszej małej scenie ponownie zagościł teatr. Przedszkolaki w trakcie przedstawienia mogły przypomnieć sobie jak należy zachowywać się w teatrze oraz przeżyć pierwszy dzień przedszkola z niesforną i niepokorną Lili.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
16968319
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
GASTRO PNG.png
SPIERAMY PNG-1.jpg
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg