logo.png
                 
pl
pl
 
Białołęka w programie „City Club”
Opublikowano: 07.03.2019

Wiosną siatkówka zagości na Białołęce. Będzie trening dla dzieci i spotkanie z Bartoszem Kurkiem oraz asysta siatkarska podczas meczu.

W lutym Białołęka podpisała umowę o współpracy z ONICO Warszawa – czołowym klubem w siatkówce męskiej w kraju. Dzięki umowie dołączyliśmy do programu City Club, którego celem jest popularyzacja zajęć sportowych wśród najmłodszych.

ONICO Warszawa od lat nazywane jest kuźnią polskich talentów. Tutaj swoją przygodę z profesjonalną siatkówką zaczynali Karol Kłos, Rafał Buszek i Zbigniew Bartman. W szeregach ONICO Warszawa grał i swoją zawodniczą karierę zakończył Paweł Zagumny. W obecnym sezonie w barwach ONICO Warszawa występują mistrzowie świata – Andrzej Wrona, Damian Wojtaszek i Bartosz Kwolek, a niedawno dołączył do drużyny MVP Mistrzostw Świata, Sportowiec Roku - Bartosz Kurek. Drużynę prowadzi trener mistrzów świata z 2014 roku - Stephane Antiga.

W najbliższym czasie na terenie Białołęki odbędzie się trening piłki siatkowej programu „Siatkarska szkoła” oraz spotkanie dla dzieci w wieku szkolnym z Bartoszem Kurkiem – najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Świata, który wprowadzi dzieci w świat sportu, tematy związane z treningami oraz opowie o swojej pasjonującej karierze siatkarskiej.

Spotkanie oraz trening siatkarski, skierowane są do uczniów szkół podstawowych naszej dzielnicy. Siatkarze zaprezentują jak przyjemna i zabawna może być ta dość trudna dyscyplina sportowa i mamy nadzieję, że dzięki temu zmotywują naszych najmłodszych mieszkańców do większej aktywności  -mówi Burmistrz Grzegorz Kuca.

Dziecięca eskorta

Kolejną atrakcją dla naszych najmłodszych mieszkańców będzie udział w asyście siatkarskiej, która w meczu z Jastrzębskim Węglem wyprowadzi zawodników obu drużyn na boisko. Asysta daje możliwość przyjrzeniu się rozgrzewce zawodników, porozmawianiu z siatkarzami, zrobieniu pamiątkowych zdjęć, a na koniec przeżycie wyjścia na boisko przy pełnej widowni i w blasku fleszy.

Rodzice, którzy chcą zgłosić swoje dzieci do udziału w eskorcie podczas meczu ONICO Warszawa z Jastrzębskim Węglem, który odbędzie się 17 marca o godz. 20.30 na warszawskim Torwarze zobowiązani są do wypełnienia Zgody na udostępnienie wizerunku oraz Zgody na udział w eskorcie. Wypełnione dokumenty wraz ze zgłoszeniem należy przesłać na adres e-mail: . Dzieci uczestniczące w eskorcie muszą pojawić się 2 godziny przed meczem, a jeden opiekun otrzyma bilet na wydarzenie.

Mamy nadzieję, że dzięki tej współpracy zachęcimy naszych najmłodszych mieszkańców do rozpoczęcia przygody ze sportem. Sporty zespołowe kształtują już od najmłodszych lat poczucie odpowiedzialności, uczą pracy w grupie, pobudzają u dzieci umiejętności komunikacyjne. Nie jest to prosta dyscyplina, ale daje ogromną satysfakcję z osiąganych postępów, które widoczne są z treningu na trening.

Od lewej: Burmistrz Dzielnicy Grzegorz Kuca i Piotr Gacek z ONICO Warszawa

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
16151277
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg