herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Odwiedź Stacjonarne Miasteczko Ruchu Drogowego w najbliższą sobotę
Opublikowano: 08.05.2015
grafika

Jak połączyć naukę z rekreacją? Przyjdź w najbliższą sobotę na teren Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Sołtyka 8/10. Wizyta w miasteczku to świetny sposób na  przekazanie dzieciom podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się na rowerze, możliwość przygotowania się do egzaminu na kartę rowerową lub przećwiczenia umiejętności przed wyruszeniem na wycieczki rowerowe. Straż Miejska m.st. Warszawy zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do skorzystania z infrastruktury miasteczka w sobotę (9 maja) w godz. 10.00-18.00

Stacjonarne Miasteczko Ruchu Drogowego będzie otwarte dla mieszkańców w sobotę (09.05.2015 r.) w godz. 10.00 – 18.00. Korzystanie z miasteczka jest bezpłatne.

Na miłośników jazdy rowerowej czeka niemal 4 tysiące m2 placu manewrowego z jezdniami i ścieżkami rowerowymi, sygnalizatorami świetlnymi, znakami drogowymi, skrzyżowaniami, rondem, torowiskiem i przejazdami kolejowymi. 

Z Miasteczka mogą korzystać dzieci powyżej 5. roku życia. Każdy młody rowerzysta musi znajdować się pod opieką osoby dorosłej i być wyposażony w kask ochronny. Istnieje możliwość wypożyczenia roweru lub kasku na miejscu (liczba dostępnych rowerów oraz liczba i rozmiary kasków są ograniczone).

Stacjonarne Miasteczko Ruchu Drogowego może odwiedzić każdy rowerzysta, który chce poćwiczyć swoje rowerowe umiejętności w bezpiecznym miejscu, w obecności strażników miejskich, którzy udzielą cennych rad i wskazówek, ale jednocześnie w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistego ruchu drogowego.

Na terenie Miasteczka obowiązują przepisy zgodne z Kodeksem Drogowym. Korzystający z placu manewrowego muszą stosować się więc do umieszczonych tam znaków i sygnałów drogowych, ogólnych zasad i przepisów ruchu drogowego oraz poleceń obecnego na miejscu strażnika miejskiego.

Informacja o terminach korzystania z Miasteczka Ruchu Drogowego przez osoby indywidualne jest na bieżąco umieszczana w tabeli - http://strazmiejska.waw.pl/miasteczko-ruchu-drogowego-2.html

Regulamin korzystania z infrastruktury Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego - http://strazmiejska.waw.pl/images3/miasteczko_ruchu_drogowego_baner/REGULAMIN_MRD.pdf

Więcej informacji dotyczących Stacjonarnego Miasteczka  Ruchu Drogowego - http://strazmiejska.waw.pl/miasteczko-ruchu-drogowego-2/2-uncategorised/4067-informacje-ogolne-smrd-sm.html

Serdecznie zapraszamy!

 

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
17638920
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg