herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Boiska sportowe pod dachem
Opublikowano: 03.10.2019
grafika

Boisko szkolne na Białołęce wkrótce zyska zadaszenie. Dziś, 3 października, została podpisana umowa na zaprojektowanie i budowę pneumatycznego przykrycia obiektu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 344 przy ul. Erazma z Zakroczymia.

„Balon” o wymiarach 74,5 m x 35,9 m przykryje kompleks sportowy, obejmujący boisko piłkarskie oraz bieżnię usytuowaną wokół niego. Wykonawcą prac jest firma Interhall Sp. z o.o.

- W ramach programu „Warszawa dla aktywnych” prezydent Rafał Trzaskowski uruchomił bardzo ważny projekt zadaszania boisk, przede wszystkim „Orlików” i „Syrenek”. Program jednak ewoluował i obecnie wchodzi również w inne obszary, jak zadaszanie boisk przyszkolnych, co mnie bardzo cieszy – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy i dodaje - Jeszcze w tym roku zadaszymy pierwsze trzy „Orliki”, a w przyszłym kolejny. Spełniamy obietnice.

Zadaszenie zyska również kolejne białołęckie boisko przy Szkole Podstawowej nr 356 przy ul. Głębockiej. Podpisanie drugiej umowy - z wyłonioną w przetargu firmą Panorama Obiekty Sportowe Sp. z o.o. - nastąpi już wkrótce. 

- Cieszę się, że dzięki zadaszeniu szkolnych boisk uczniowie będą mogli grać w piłkę i uprawiać sport przez cały rok, a nie tylko gdy jest ciepła i słoneczna pogoda. Zajęcia będą odbywały się w komfortowych warunkach, bo hala będzie podgrzewana – mówi Grzegorz Kuca, burmistrz dzielnicy Białołęka.

Obie hale pneumatyczne będą wykonane w technologii bezlinkowej i będą się składały z systemu podwójnej membrany. Pomiędzy dwie warstwy wytrzymałych materiałów wdmuchiwane będzie ciepłe powietrze, generowane przez system grzewczo-nadmuchowy. Powłoki będą przytwierdzone do podłoża systemem kotew. Obie hale mają być gotowe do końca 2019 roku. W kolejnych latach zadaszenie będzie rozkładane na przełomie października i listopada, a demontowane na przełomie marca i kwietnia.

Koszt pneumatycznego przykrycia obu boisk wynosi 2,33 mln zł.

A jeszcze w tym roku na Białołęce zadaszenie pneumatyczne zyska wyremontowany w 2018 roku Orlik przy ul. Krzyżówki. Natomiast od grudnia 2017 roku, w sezonie jesienno-zimowym, z pneumatycznego zadaszenia korzystają użytkownicy boiska Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Strumykowej 21.

Zadaszamy „Orliki”

W ramach programu „Warszawa dla aktywnych”, którego celem jest kompleksowe wsparcie stołecznego sportu, do końca roku zadaszymy halami pneumatycznymi pierwsze trzy boiska typu „Orlik”: przy ul. Kowalczyka w dzielnicy Białołęka, ul. Kazimierzowskiej 58 w dzielnicy Mokotów oraz ul. Sosnkowskiego 3 w dzielnicy Ursus.  Natomiast czwarty już „Orlik”, przy ul. Szanajcy 5 w dzielnicy Praga-Północ, zyska pneumatyczne przykrycie w 2020 roku. Na zadaszenie wymienionych obiektów m.st. Warszawa przeznaczyło kwotę 3 600 000 zł.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
17534078
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
GASTRO PNG.png
SPIERAMY PNG-1.jpg
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg