logo.png
                 
pl
pl
 
Remont sześciu ulic uratowany. Wróciła szansa na realizację prac dzięki decyzji radnych.
Opublikowano: 06.06.2018
grafika

Wszystko wskazuje na to, że na sześciu białołęckich ulicach wykonamy w tym roku niezbędne i pilne remonty. Za przesunięciem pieniędzy na ten cel zagłosowało podczas sesji 5 maja 13 radnych dzielnicy (kluby: PO, IMB oraz jedna osoba z klubu RdB). Ulica Topolowa natomiast zyska utwardzenie w ramach miejskiego programu utwardzania dróg gruntowych.

Czarne chmury nad sześcioma pilnymi remontami ulic: Myśliwskiej, Brzeziny, Morelowej, Przytulnej, Ćmielowskiej i Odkrytej zawisły, gdy decyzją Rady Warszawy dzielnicowy program remontów dróg i chodników został okrojony o 500 tys. zł. Kwota, która pozostała na tym zadaniu  (130 tys. zł) w żaden sposób nie wystarczyłaby na sfinansowanie zaplanowanych prac. W ich ramach dzielnica przygotowywała się do usunięcia niebezpiecznych zastoisk wody (kałuży) tworzących się na ul. Brzeziny, Morelowej i Przytulnej. Zaplanowaliśmy budowę studni chłonnych w tych ulicach, a tam, gdzie stan nawierzchni tego wymaga – naprawę jezdni. Oprócz tego w ramach tego zadania miał powstać brakujący fragment chodnika przy ul. Ćmielowskiej od ul. Światowida do ul. Myśliborskiej. Ponadto wymienione miały być progi zwalniające w ul. Odkrytej. Istniejące są często uszkadzane. Dlatego, aby poprawić bezpieczeństwo użytkowników ruchu na tej ważnej i ruchliwej ulicy, dzielnica zaplanowała zastąpienie istniejących progów, mocowanych na śruby – nowymi, stałymi.

Jednak decyzją Rady Warszawy w marcu kwota 500 tys. zł przeznaczona pierwotnie na opisane wyżej remonty, została przesunięta na stworzenie zadania inwestycyjnego – budowa ul. Topolowej. W związku z tym, że realizacja całego zadania,  na które składa się wykup gruntów pod poszerzenie drogi oraz jej budowa, to koszt trzykrotnie większy (ok. 1,5 mln zł) niż przeznaczone na ten cel środki, (0,5 mln zł) dzielnica nie miała szans na zbudowanie Topolowej. Nie mogliśmy też przy procedurze specustawy drogowej etapować czy dzielić zadania. Pozostawienie tych środków na zadaniu inwestycyjnym oznaczałoby, że pół miliona złotych nie zostałoby w tym roku wydane, choć dzielnica ma inne pilne potrzeby.

Na szczęście udało się wypracować kompromisowe rozwiązanie. Ulica  Topolowa została wpisana do tegorocznej edycji miejskiego programu utwardzania dróg gruntowych, a zatem zyska nową nawierzchnię. A pieniądze uwolnione z tego zadania (oprócz m.in. kwoty 70 tys. zł przekazanej na sfinansowanie utwardzenia Topolowej) mają szansę być wykorzystane na pilne, wcześniej zaplanowane i oczekiwane przez mieszkańców remonty. Ostateczna decyzja w sprawie budżetu należy do Rady Warszawy. Liczymy, że miejscy radni przychylą się do głosu Rady Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy.   

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00
Dyżur stanowisk obsługi mieszkańców:
Pon: 16:00 - 18:00
Dyżur działalności gospodarczej:
Pon: 16:00 - 18:00
(ul. Marywilska 44, I piętro)
Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia:
Pon- Czw: 08:00 - 16:00
(ul. Milenijna 2a)
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
13573418
logo_BP_baner_lewy.jpg
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg