herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Pszczoły zamieszkały przy Zaułku
Opublikowano: 30.09.2020
grafika

W środę, 30 października, dwie pszczele rodziny zamieszkały w sąsiedztwie szkoły podstawowej przy ul. Zaułek.

Pszczoły z Zaułka, to dwie rodziny, czyli dwa roje po około 20 tys. owadów. Pszczele rodziny zostały zabezpieczone w zapasy na nadchodzącą zimę, co pozwoli im przetrwać w oczekiwaniu
na wiosnę. W przyszłym sezonie pszczoły będą miały pożytek z łąk przy ul. Chudoby i prywatnych ogródków mieszkańców dzielnicy. Ule umiejscowiono w bezpiecznej odległości od budynków szkolnych. To kolejne dzielnicowe ule. Pierwsze stoją obok Urzędu Dzielnicy Białołęka
przy ul. Modlińskiej 197.

- Pszczelarstwo miejskie jest coraz bardziej popularne. Miejskie łąki i parki są bogate w miododajne rośliny. Dzięki temu pszczoły produkują bardzo różnorodny miód, zapylając równocześnie rośliny - mówi Grzegorz Kuca, Burmistrz Dzielnicy Białołęka.

Pszczoła miodna jest jedynym owadem na świecie, który wytwarza pokarm dla człowieka. Najpopularniejszym produktem pszczelim jest miód, ale od pszczół pozyskuje się również pyłek kwiatowy, pierzgę, propolis, wosk, mleczko pszczele i jad pszczeli. Pszczoły miodne zapylają ponad 70% roślin pożytkowych. Aż 1/3 produktów spożywczych powstaje przy ich współudziale. Obecność pszczół na roślinach owadopylnych zwiększa plony od kilku do nawet 90 procent.

Miód, bez względu na „miejsce pracy” owadów, to jeden z najzdrowszych, a jednocześnie najczystszych produktów spożywczych. Pszczoły zbierają nektar tylko z czystych kwiatów, Dodatkowo rodzina pszczela działa jak naturalny i wyjątkowy system filtrujący. Ponadto rośliny w miastach nie są opryskiwane, a więc nie są skażone pestycydami, dlatego dla pszczół to doskonały teren do zbiorów.

Burmistrz Grzegorz Kuca przy ulach   Ule przy ul. Zaułek 
 Ule przy ul. Zaułek  Burmistrz Grzegorz Kuca przy ulach
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
19010341
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg