logo.png
                 
pl
pl
 
Wspieramy przedsiębiorców z Białołęki
Opublikowano: 01.04.2020
grafika

Usługi bez kontaktu osobistego? To możliwe! Wspieramy przedsiębiorców z Białołęki.

Sytuacja epidemiczna w Polsce i na świecie znacząco ogranicza działalność przedsiębiorców, którzy coraz częściej borykają się z brakiem zleceń. 

Natomiast mieszkańcy coraz częściej szukają miejsc, gdzie bez konieczności bezpośredniego kontaktu zrealizują potrzebną im usługę. 

Stworzyliśmy już na Białołęce listę lokali gastronomicznych, które oferują jedzenie na wynos lub z dowozem do domu. Akcja okazała się sukcesem, dlatego chcemy iść jeszcze dalej i stworzyć na naszej stronie bazę lokalnych przedsiębiorców, oferujących różnorodne usługi, często bez konieczności kontaktu osobistego lub zlokalizowanych na terenie dzielnicy - tak by ograniczyć do minimum poruszanie się. 

Zachęcamy firmy do zgłaszania się, wraz z opisem, jak realizują bezpieczny kontakt. Lista jest otwarta, każdy białołecki przedsiębiorca może się zgłosić. Lista jest też na bieżąco aktualizowana i dostępna na stronie http://www.bialoleka.waw.pl/strona-1126-wspieramy_przedsiebiorcow_z_bialoleki.html

Prosimy o przesyłanie na adres nazwy i adresu firmy, danych kontaktowych i strony www oraz krótkiego opisu zakresu działalności.

***

Tymczasem Miasto Stołeczne Warszawa w obecnej sytuacji ma następujące rozwiązania dla lokalnych przedsiębiorców:

Ulgi dla najemców miejskich lokali użytkowych oraz dzierżawców miejskich terenów, w tym:

  • obniżka czynszu

Żeby uzyskać czasowe obniżenie czynszu, przedsiębiorca musi zwrócić się do zakładu gospodarowania nieruchomościami (ZGN), urzędu dzielnicy lub jednostki miasta wydzierżawiającej z wnioskiem o obniżkę za dany okres.

Na dzień 30.03.2020 r. wpłynęło 1028 wniosków o obniżenie czynszu za najem lokali użytkowych. W pierwszej kolejności zostaną rozpatrzone wnioski przedsiębiorców, którzy byli zmuszeni do całkowitego zamknięcia lokalu. Początkowo obniżka będzie przyznawana na miesiąc, z możliwością przedłużenia.

W przypadku całkowitego zaprzestania działalności prowadzonej na dzierżawionym gruncie, miasto zmniejszy czynsz o 90 proc. Przedsiębiorcy, którzy musieli ograniczyć działalność, mogą również złożyć wnioski o obniżki. Dotyczy to również prowadzących ogródki gastronomiczne.

  • ulgi w spłacie należności

Możliwe jest odroczenie spłaty lub rozłożenie na raty całości lub części należności. Wnioski o odroczenie płatności lub rozłożenie na raty można składać dopiero po powstaniu zaległości.

Zwolnienia z opłat lokalnych i ulgi podatkowe

Podmioty zobowiązane do zapłaty podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego i od środków transportowych, które prowadzą działalność gospodarczą w Warszawie, mogą liczyć na odroczenie płatności na okres 3 miesięcy lub rozłożenie jej na raty.

Podatnik, aby uzyskać pomoc, powinien wystąpić z wnioskiem, który wraz z odpowiednimi załącznikami należy przesłać drogą elektroniczną na adres skrytki domyślnej ePUAP Urzędu: /UMSTWarszawa/skrytka lub na adres e-mail: .

Pomoc najemcom ogródków gastronomicznych

Miasto oferuje pomoc przy rozwiązaniu umowy (decyzji) o zajęcie pasa drogowego na prowadzenie ogródka gastronomicznego i zwrot wniesionej opłaty. Wsparcia w tym zakresie udzielają Zarząd Dróg Miejskich lub urzędy dzielnic (dla dróg lokalnych).

Bezpłatne doradztwo księgowe, biznesowe i prawne w formie on-line

#Academy_Smolna to szkolenia i doradztwo pod okiem ekspertów i praktyków biznesu. Indywidualne, bezpłatne konsultacje skierowane są do wszystkich zainteresowanych niezależnie od dojrzałości biznesowej. Więcej informacji: http://firma.um.warszawa.pl/doradztwo-indywidualne-academy_smolna/.

Bezpłatne wsparcie przy zakładaniu firmy

Punkt Informacyjny Centrum Przedsiębiorczości Smolna oferuje pomoc w wypełnieniu wniosku w CEIDG. Aby uzyskać wsparcie należy wysłać e-mail na adres: lub zadzwonić – tel. 22 443 22 17.

Miasto stołeczne Warszawa jest właścicielem tylko niektórych nieruchomości, dlatego może wesprzeć jedynie najemców miejskich lokali użytkowych. Prezydent stolicy zwraca się więc z apelem do spółek Skarbu Państwa, innych podmiotów publicznych oraz do prywatnych właścicieli o rozważenie i podjęcie działań, które pozwoliłyby najemcom przetrwać kryzys. Wprowadzanie udogodnień i systemu wsparcia dla przedsiębiorców, którzy najbardziej ucierpieli z powodu epidemii, poprzez obniżanie czynszów, umożliwi im podtrzymanie biznesu, a pracownikom zachowanie miejsc pracy.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
17071027
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
GASTRO PNG.png
SPIERAMY PNG-1.jpg
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg