herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Park Botewa ma już swojego architekta!
Opublikowano: 17.12.2019
grafika

Latem Urząd Dzielnicy Białołeka ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej zagospodarowania zielonego, zaniedbanego terenu mieszczącego się w kwadracie ulic: Botewa, Myśliborska, Ćmielowska i Światowida. Rok wcześniej odbyły się na tym terenie konsultacje z mieszkańcami, którzy zdecydowali o funkcjach miejsca.

W konkursie wpłynęło 6 prac, które na początku listopada obejrzała Komisja Konkursowa. Po długich obradach wybrała zwycięzców, a ogłoszenie wyników nastąpiło 16 grudnia br.

Najlepszą pracę przygotowała pracownia RS Architektura Krajobrazu Dorota Rudawa, która na swoim koncie ma już kilka zwycięstw:

  • I nagroda w konkursie na „opracowanie projektu architektoniczno – urbanistycznego lewobrzeżnego bulwaru Wisły na odcinku od Powiśla do podzamcza w Warszawie”
  • I nagroda w konkursie urbanistycznym na zagospodarowanie okolic Stadionu Narodowego w Warszawie
  • INTERNATIONAL GREEN ROOF ASSOCIATION AWARD, 2008
  • Nagroda I stopnia za „zrealizowany projekt siedziby Agory s.a. w Warszawie”.

Jej pomysł na Park Botewa w największym stopniu spełnił oczekiwania zawarte w regulaminie konkursu oraz bardzo rzetelnie uwzględnił uwarunkowania i wytyczne zawarte we wszystkich  dokumentach udostępnionych uczestnikom konkursu. Wysoką ocenę zyskały kompozycja projektowanego parku, w tym estetyka pawilonu. W pracy zaproponowano także atrakcyjne rozwiązania pod względem przyrodniczym oraz dostosowanie tej przestrzeni do różnych grup użytkowników. Uwagę przykuwa także kompozycja bryły pawilonu i jej wpisanie w otaczający teren.

II i III nagrodę zdobyli odpowiednio:

- Edyta Marciniak z wrocławskiej pracowni za naturalne podejście do założenia parkowego, dyskretne interwencje w istniejącą zieleń i dobre wpisanie koncepcji w układ działek. Docenione zostało także realistyczne podejście do kosztów realizacji projektu i rozwiązania prośrodowiskowe;

- Joanna Jaskułowskaz pracowni mieszczacej się w Łodzi za inspirujący charakter proponowanych rozwiązań, w szczególności związanych z możliwością relaksu i kontemplacji w otoczeniu atrakcyjnych, ale dobrze wpisanych w zieleń obiektów sztuki i małej architektury, a także kompozycje nasadzeń.

Laureatom gratulacje złożył Zastępca Burmistrza Dzielnicy Jan Mackiewicz. Zwycięzca zostanie zaproszony do przygotowania i złożenia projektu wykonawczego.

Sam park będdzie budowany na przełomie lat 2020/2021.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
18756660
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg