logo.png
                 
pl
pl
 
Po Kanale i Wiśle kajakiem - historycznie
Opublikowano: 21.06.2019
grafika

Po raz kolejny Fundacja AVE dzięki dofinansowaniu m.st. Warszawy – Dzielnicy Białołęka oraz Programu Niepodległa zaprasza na bezpłatne rodzinne spacery kajakowe Kanałem Żerańskim i białołęcką Wisłą z gawędą historyczną.

- Obchodzimy właśnie 100 lat od powstania koncepcji budowy Kanału Żerańskiego, którą opracował inż. Tadeusz Tillinger – mówi Bartłomiej Włodkowski z Fundacji AVE. – To świetna okazja, żeby poznać ten wyjątkowy akwen Warszawy, a także nieco białołęckich historii, które działy się nad wodą: dzieje dwóch wielkich bitew z XVII i XIX wieku, lądowań balonów, wizyty króla Stasia na Tarchominie czy przeprawy partyzantów w 1944 roku.

13 lipca trasa będzie wiodła Kanałem Żerańskim – z Portu do granic Białołęki na Kobiałce. Z kolei 29 czerwca oraz 6 lipca zaplanowano odcinek wiślany - z Portu Żerańskiego na Kępę Tarchomińską. Za każdym razem uczestnicy pokonają ok. 17 kilometrów oraz będą mieli okazję się śluzować i poznać dzieje tego unikatowego urządzenia wodnego. 

Organizatorzy zapraszają do udziału całe rodziny. Ubiegłoroczne edycje biły rekordy popularności. Chętnych było kilkukrotnie więcej niż miejsc. Wyprawy zabezpieczają uprawnieni przewodnicy oraz ratownicy WOPR, dlatego każdy może czuć się bezpiecznie. W ramach każdego wyjazdu zaplanowano również krótki instruktaż z wiosłowania i prowadzenia kajaka.

– Na dwie wyprawy białołęcką Wisłą sugerujemy nie zabieranie bardzo małych dzieci. Decydując się na ten spływ warto mieć za sobą minimalne doświadczenie w prowadzeniu kajaka. Wisła to rzeka kapryśna i wymagająca. Natomiast spływy Kanałem Żerańskim są świetną okazją do nabycia podstawowych umiejętności – dodaje Włodkowski. – Także w przypadku gwałtownego wiatru zastrzegamy możliwość rezygnacji z wypływania na Wisłę, jeśli mogłoby to stanowić zagrożenie dla uczestników. Wówczas popłyniemy Kanałem.

Każdy spływ startuje z Portu Żerańskiego (pod wiaduktem w ciągu ulicy Modlińskiej, na lewym brzegu) o godz. 9.30. Zakończenie ok. godz. 14.00/15.00, zapewniamy transport z miejsca zakończenia spływów na Kępie Tarchomińskiej i Kobiałce z powrotem do Portu. W przypadku niepogody impreza zostanie przełożona na inny termin, a zapisani uczestnicy zostaną o tym poinformowani telefonicznie.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy poprzez stronę internetową fundacjaave.pl (w zakładce „Kajakiem Czerwonym 2019” znajdują się stosowne linki). Po wypełnieniu formularza zgłoszone osoby otrzymają mailowe potwierdzenie o zapisie na spływ oraz szczegóły dotyczącej wyprawy.

 kobieta płynie w kajaku po Kanale Żerańskim

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00
Dyżur stanowisk obsługi mieszkańców:
Pon: 16:00 - 18:00
Dyżur działalności gospodarczej:
Pon: 16:00 - 18:00
(ul. Marywilska 44, I piętro)
Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia:
Pon- Czw: 08:00 - 16:00
(ul. Milenijna 2a)
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
14858768
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg