logo.png
                 
pl
pl
 
Rozlicz swój PIT w stolicy
Opublikowano: 18.04.2017
grafika

We wtorek, 2 maja upływa termin na złożenie deklaracji podatkowej za 2016 rok. Miasto poprzez kampanię informacyjną oraz różnego rodzaju gratyfikacje, zachęca mieszkańców do płacenia podatków w stolicy.

Podatek od osób fizycznych (PIT) to podstawowe źródło dochodu stolicy. Prognozuje się, że w 2017 r. osiągnie poziom 4,931 mld zł, przy czym średnio od każdego podatnika do budżetu miasta w tym roku trafi 3,8 tys. zł. Za te pieniądze Warszawa może funkcjonować i rozwijać się dla swoich mieszkańców.

– Dochody z tego tytułu są bardzo ważne dla rozwoju miasta, ponieważ stanowią prawie 1/3 budżetu miasta. Dzięki tym środkom działają szkoły, przedszkola i żłobki, różne instytucje kulturalne, takie jak teatry i muzea, jeżdżą tramwaje i metro oraz autobusy, które wymieniamy na nowoczesne i niskoemisyjne – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Pogryzione, niepoPITe

Bez Ciebie nie da rady. Płać podatki w Warszawie. Zrób, żeby było poPITe. Tymi hasłami stolica zachęca osoby, które choć tutaj mieszkają i żyją, to swój PIT nadal rozliczają w innych miejscowościach. Poprzez kampanię informacyjną stołeczny ratusz zwraca uwagę na to, że bez pomocy nowych podatników, trudno byłoby utrzymać wysoki standard przestrzeni publicznej.

Jak rozliczyć PIT w Warszawie?

To proste. Wystarczy przy wypełnianiu zeznania podatkowego za ubiegły rok, na pierwszej stronie w części B, wpisać adres zamieszkania w Warszawie. Chodzi tu nie o miejsce zameldowania z dowodu osobistego, a o faktyczne miejsce, w którym aktualnie żyjemy.

Warto płacić podatki w stolicy

Miasto już od kilku lat zapewnia udogodnienia dla mieszkańców rozliczających podatek w Warszawie. Stołeczni podatnicy płacą mniej za bilety długookresowe, ponadto mogą korzystać z szerokiej oferty zniżek w ramach Karty warszawiaka i Karty młodego warszawiaka, działających na bazie Warszawskiej Karty Miejskiej i innych elektronicznych nośników. Na posiadaczy kart czeka już ponad 100 atrakcyjnych ofert przygotowanych przez liczne miejskie instytucje oraz prywatne firmy handlowe i usługowe – ośrodki sportu i rekreacji, kina, muzea i teatry, firmy cateringowe, gabinety i centra medyczne, kluby fitness, bary i restauracje, szkoły językowe oraz muzyczne, księgarnie, sklepy i serwisy internetowe oraz ośrodki wypoczynkowe. Pełny katalog ofert dostępny jest tu. Można m.in. otrzymać 62 proc. zniżkę na wybrany kurs języka angielskiego, 50 proc. ulgę na wybrane usługi medyczne, kupić taniej bilety do muzeów i kin (od 3 do 10 zł), czy dostać 15 proc. bonifikatę na usługi w serwisie samochodowym i motocyklowym.

Mieszkańcy Warszawy, płacący tu podatki, otrzymują również dodatkowe punkty przy zapisach dzieci do żłobków i przedszkoli. Dzięki temu mają pierwszeństwo w przyjęciu dzieci do wybranej placówki w stosunku do osób o takim samym statusie, które nie płacą tu podatków.

 

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon, czw: 08:00 - 19:00
Wt, śr, pt: 08:00 - 16:00
Dyżur stanowisk obsługi mieszkańców:
Pon: 16:00 - 18:00
Dyżur działalności gospodarczej:
Pon: 16:00 - 18:00
(ul. Marywilska 44, I piętro)
Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia:
Pon- Czw: 08:00 - 16:00
(ul. Milenijna 2a)
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
11424373
logo_BP_baner_lewy.jpg
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg