logo.png
                 
pl
pl
 
Luty w „Wesołym Pędzelku”
Opublikowano: 12.03.2015

W dniu 5 lutego odbyło się spotkanie z cyklu „Bezpieczny Przedszkolak”. Pani Jola zaprezentowała nam bajkę „O wilku i siedmiu koźlątkach”, co stało się pretekstem do rozmowy o tym jak zachować się, gdy zostajemy sami w domu. Wszyscy doskonale wiemy, że nie otwieramy drzwi nikomu, nawet gdy jest miły i proponuje nam słodycze. Na zakończenie spotkania dostaliśmy piękne kolorowanki.

Następnego dnia (6 lutego) w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Z tej okazji „zjechały się” okoliczne księżniczki, kilku rycerzy, paru piratów i inni przebierańcy. Wszyscy wesoło się bawili w rytm muzyki z różnych stron świata. Odbył się także najważniejszy konkurs - wybierano króla i królową balu. Po prezentacji kandydatów i kandydatek uroczyście ogłoszono, że wygrały… wszystkie dzieci.

13 lutego spotkaliśmy się z okazji „Dnia czerwonego” i oczywiście Walentynek. Te uroczystości wspaniale się ze sobą połączyły. Przy dekoracji z czerwonych serduszek, ubrani na czerwono z ciekawością posłuchaliśmy opowiadania i obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat tradycji związanych z Dniem św. Walentego.

24 lutego odbyła się kolejna – VI Zimowa Olimpiada w naszym przedszkolu. Ubrani w kolory kół olimpijskich braliśmy udział w konkurencjach takich jak: wyścig z woreczkami, wyścig „saneczek”, jazda figurowa na łyżwach. Nasze panie wychowawczynie prezentowały nam zagadki, a my musieliśmy zgadnąć jaką dyscyplinę sportową pokazują. Obejrzeliśmy również prezentację multimedialną na temat sportów zimowych, a na koniec wręczono medale dla wszystkich. Każdy był złoty.

Następnego dnia obejrzeliśmy bajkę pt. „Brzydkie kaczątko”. Śmieliśmy się z kury i indyka, smuciliśmy się z biednym kaczątkiem i cieszyliśmy się, gdy odnalazło swoich braci- łabędzie. Chociaż bajka jest nam znana, z zaciekawieniem śledziliśmy co się wydarzy i słuchaliśmy pięknych, a czasem zabawnych piosenek.

W dniu 27 lutego zaprosiliśmy wszystkie przedszkolaki na kolejne spotkanie z cyklu „Podróże z Wesołym Pędzelkiem”. Tym razem wybraliśmy się w góry. Śpiewaliśmy i tańczyliśmy w rytm góralskiej muzyki, najlepiej udał się nam taniec do piosenki: „Zasiali górale”. Nasze panie ubrane w stroje ludowe nauczyły nas nowych słów gwarą, obejrzeliśmy film o wędrówkach i przygodach małej Pyzy, a na koniec spróbowaliśmy prawdziwego oscypka. Było fajnie, że hej!

Podczas tej imprezy rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny „Warszawa – moje miasto”. W ramach konkursu dzieci z paniami przygotowywały plakaty techniką kolażu. I miejsce zajęła grupa III „Wesołe nutki”, a zaszczytne II miejsce pozostałe grupy. Były bardzo atrakcyjne nagrody dla grup oraz słodka niespodzianka. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Opracowała K. Konik

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
16150031
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg